Recenzja książki „Olimpijscy Herosi. Zagubiony Heros.” Rick’a Riordan’a

pobrane.jpg
„Olimpijscy Herosi. Zagubiony Heros.” Rick Riordan”

W pierwszym poście pisałam wam, że będę tutaj również dodawać recenzje. Dzisiaj chciałabym wam zrecjenzować ostatnio przeczytaną przeze mnie książkę, Czyli „Olimpijscy Herosi. Zagubiony Heros.” pióra Rick’a Riordan’a.

Po przeczytaniu serii ” Percy Jackson i bogowie Olimpijscy” postanowiłam, że przeczytam wszystkie książki Rick’a. Następną książką autora Percy’ego, był ( chyba można by powiedzieć, że kontynuacja tej serii ) „Zagubiony Heros. Olimpijscy Herosi.” Książki Rick’a posiadają również walory edukacyjne, ponieważ łatwo i przyjemnie można się z nich nauczyć mitologii greckiej, rzymskiej, egipskiej czy nordyckiej. Jego powieści posiadają bardzo, ale to bardzo dużo humoru. Przed przeczytaniem książek Riordan’a nie zaśmiałam na ani jednej książce.

Teraz może przejdźmy do fabuły. Książka się zaczyna kiedy Jason budzi się w szkolnym autobusie, który jedzie na wycieczkę do Wielkiego Kanionu. Okazuje się, że po przebudzeniu nic nie pamięta. Nie wie kim jest i co robi w autobusie szkolnym. Gdy są już na miejscu zaczynają ich atakować ventusy, czyli duchy burzy trójce bohaterów, czyli Jasonowi Graceowi, Piper McLean i Leo Valdezowi udaje się im uciec, ale niestety ich satyr/opiekun Gleeson Hedge zostaje przez nie porwany. Po ataku duchów burzy na niebie pojawia się rydwan, w którym siedzi Annabeth, córka Ateny oraz Butch, czyli syn Iris.
Więcej treści nie będę wam zdradzać, żeby nie psuć wam przyjemności z czytania.
Mimo, że książka liczy w sumie ponad 500 stron przeczytałam całą w tydzień, dlatego że jest napisana dosyć prostym i przyjemnym językiem i szybko się ją czyta. Jak już wspomniałam wcześniej książka jest niezwykle zabawna i można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o mitologii greckiej i rzymskiej.
Naprawdę nie mogę się doczekać przeczytania kolejnej części.
To by było wszystko w tym poście. Też jesteście fanami Rick’a Riordan’a? Jeśli tak to jaka z jego książek jest waszą ulubioną. Napiszcie o tym w komentarzu. Pozdrawiam Martyna <3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *