MOJE ULUBIONE ŚWIĄTECZNE PIOSENKI

Hejka!
Z racji tego, że niedługo będą święta to postanowiłam zrobić TOP 5 swoich ulubionych piosenek świątecznych. Przez ten post chciałabym  zrobić odskocznię od recenzji książek, ponieważ w ostatnim czasie  nie przeczytałam żadnej książki jaką warto by było zrecenzjować.

Myślę, że teraz można by  było zacząć odliczanie!

Jak dla mnie świąt nie może być bez piosenki „Last Christmas” zespołu Wham!

last-christmas-wham-original-600x450

https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI

Ja po prostu uwielbiam tą piosenkę. Kiedy ją słucham to czuję taką dziwną radość, dziwne uczucie, świąteczny klimat i czuję kompot z suszu, którego nienawidzę, ale jego zapach strasznie kojarzy  mi się ze świętami!
No, ale w polskiej tradycji świątecznej po za Świętami Bożonarodzeniowymi mamy także 6 grudnia, w którym  to:

„Santa Claus is coming to town”!  

74144329

https://www.youtube.com/watch?v=xFHF_1FhtIo

Tych wykonań tej piosenki jest tyle, że trudno stwierdzić (według mnie) kto zaśpiewał i napisał oryginał! Oprócz tego tą piosenkę nie wiem czemu darzę bardzo dużym sentymentem. A po za tym dzisiaj jest 6 grudnia więc czemu by jej sobie dzisiaj nie puścić!
Nawiązując do Mikołaja! Zawsze kilka dni czy tygodni piszemy mu:

„All I want for Christmas”

aiwfciy_ef_hq1

U mnie z tą piosenką jest taki sam problem jak z „Last Christmas”. Bez tych piosenek nie ma świąt! Moim zdaniem ta piosenka wprowadza podobny świąteczny nastrój co piosenka zespołu Wham! Może jeszcze wprowadza większy świąteczny nastrój po przez dzwoneczki w tle!
No właśnie dzwoneczki! Jeśli dzwoneczki to:

„Jingle Bells”

jingle-bells

https://www.youtube.com/watch?v=3PgNPc-iFW8

Jeśli chodzi o mnie to ja kocham „Jingle Bells” bardziej niż piosenkę „Last Christmas”, czy „All I want for Christmas”! Ta piosenka wnosi do życia również piękną świąteczną radość i piękne świąteczne ciepło!

Ostatnią piosenką, która miałaby się pojawić w mojej TOPce to niewątpliwie „Merry Christmas Everyone”  w wykonaniu Shakin’a Stevens’a

https://www.youtube.com/watch?v=ZeyHl1tQeaQ

shakin_stevens_merry_christmas_everyone_single_cover

To by było na wszystko w tym poście! Mam nadzieję, że wam się on spodobał! Jeśli chcielibyście bym częściej robiła takie „luźne” posty to napiszcie w komentarzu! A jakie są wasze ulubione świąteczne piosenki? Również napiszcie mi o tym w komentarzu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *