OPOWIEŚĆ WIGILIJNA- RECENZJA

Powiem tak. Recenzja „Opowieści Wigilinej” miała mieć miejsce w Wigilię. No,ale nie miałam czasu, ponieważ wiecie święta, sprzątanie, pomaganie w kuchni i inne tam takie rzeczy.

img_1123

„Opowieść Wigilijna” Carola Dickensa jest powieścią ponadczasową. Motyw powieści Dickensa jest wykorzystywany również w wielu filmach animowanych.

Przed wyjaśnieniem wam fabuły chciałabym napisać dlaczego „Opowieść Wigilijną” uważam za opowieść ponadczasową . Powieść ta jest ponadczasowa, ponieważ według mnie ta książka mimo, że została napisana kilkaset lat temu jej treść jest wciąż aktualna, a takim Scroog’em  może być każdy z nas.

Fabułę tej książki myślę, że każdy zna. Głównym bohaterem tej książki jest Ebenezer Scrooge, który strasznie nienawidzi świąt Bożego Narodzenia.  Odwiedzają go trzy duchy Świąt Bożego Narodzenia. Jeden duch jest duchem świąt minionych, drugi jest duchem świąt tegorocznych, a trzeci świąt przyszłorocznych. Te zjawy jak już wcześniej wspomniałam pokazują mu różne prawdziwe obrazy świąt, przez które główny bohater ma polubić Święta Bożego Narodzenia.

Uważam, że „Opowieść Wigilijną” powinien przeczytać każdy fan klasyków jak i każdy fan świąt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *