PODSUMOWANIE BLOGOWO KSIĄŻKOWE 2016

Hejka hej! Dzisiaj jest to ostatni post na tym blogu w tym roku! Więc postanowiłam zrobić podsumowanie jak widać w tytule blogowo książkowe!

Może zacznijmy od tego ile książek w tym roku przeczytałam i czy wywiązałam się z książkowych challeng’ów, które sobie ustaliłam.

Jeśli chodzi o ilość przeczytanych książek to ich jest z 30 (wiem strasznie mało) i aktualnie czytam jedną, ale raczej wątpię, że przeczytam ją w tym roku. Jeśli chcecie wiedzieć jakie książki czytam albo jakie mam nowości książkowe to zapraszam was na mojego Instagrama.

Teraz przejdźmy do wyzwań książkowych, których było trzy. Pierwszym z nich było 52 książki w 2016. Niestety jak mogliście zauważyć wcześniej to wyzywanie mi nie wyszło… Następne wyzwanie dotyczyło czytania klasyków. I chyba to jest jedyne wyzwanie książkowe, które mi wyszło. Swoją przygodę klasykową chciałam zacząć od oglądnięcia filmiku Pawła  z kanału P42 odkąd zobaczyłam jego recenzję Roku 1984 Georga Orwella, który jest teraz jednym z moich ulubionych autorów.

Ostatnie wyzwanie dotyczyło głównie przeczytanie wszystkich lektur z klasy maturalnej ( czyli do klasy, której uczęszczam) i tutaj też poległam, ponieważ mam aż trzy  lektury w plecy. Te lektury to „Proces” Franza Kafki, „Cudzoziemka” Marii Kuncewiczowej i na sam koniec „Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza, które po oglądnięciu filmu wspomnianego przeze mnie Pawła mam zamiar przeczytać, ale to raczej zrobię na feriach zimowych.

Jeśli chodzi o takie rzeczy około książkowe to zaczęłam kolekcjonować zakładki i uczestniczyłam na Krakowskich Targach Książki, z których post już dawno jest na blogu.

W tym akapicie mam zamiar poruszyć sprawę bloga. Założyłam go 15 marca 2016 roku i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Od tego czasu zdążyło go zobaczyć 13 978 osób.

Teraz chciałabym wam pokazać TOP 3 najwięcej wyświetlanych postów.

Pierwszym postem jest post dotyczący Life Festiwal Oświęcim, który został udostępniony na głównej stronie Polskiego Fanclubu Queen i dzisiaj wynosi 336 wyświetleń

Drugim postem mającym dosyć dużą liczbę wyświetleń jest Dawno dawno temu TAG, którego zobaczyło 163 osoby

Ostatnim postem, który znajdzie się w tej topce jest  jeden z moich pierwszych postów, który dotyczył moich ulubionych wykonawców.

Także, tak mniej więcej wygląda mój blogowo/książkowy przegląd roku 2016, a jaki jest wasz? Z chęcią o tym poczytam w waszych komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *